Ανάληψη καθηκόντων Ιατρών στο νοσοκομείο Καρύστου

Δυο νέοι ιατροί προστέθηκαν στο δυναμικό του Νοσοκομείου Καρύστου το τελευταίο διάστημα.

Η Επιμελήτρια Β΄ Ακτινοδιαγνωστικής, κα Ελισάβετ Γλυνού, είναι κάτοχος Μεταπτυχιακού τίτλου στα ¨Μεταβολικά Νοσήματα των Οστών¨ από την Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών και με εργασιακή εμπειρία στο ΓΝΑ ¨Σισμανόγλειο¨, στο Παίδων Πεντέλης και στο ΓΝ ΚΥ Κύμης.

Ο Επιμελητής Β΄ Ιατρικής Βιοπαθολογίας, κας Γεώργιος Προκαλάμος, είναι ένας νέος επιστήμονας με εργασιακή εμπειρία στο 251 Γενικό Νοσοκομείο Αεροπορίας, στο Τζάνειο Γενικό Νοσοκομείο Πειραιά και στο Γ.Ν. Άμφισσας.

Η παρουσία των δυο νέων επιστημόνων θα βελτιώσει την εφημεριακή κάλυψη του εργαστηριακού τομέα και θα συνδράμει στην περαιτέρω ανάπτυξη των επιμέρους τμημάτων.

Το γραφείο Διοικητή
Γ.Ν ΚΑΡΥΣΤΟΥ